Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na ratunek!

Data publikacji: 2014-01-16, Data modyfikacji: 2014-01-16
A A AWydrukDrukuj  
 

W niedzielę w całej Polsce ruszyli wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z puszkami, aby zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W tym 22 Finale WOŚP udział wzięli po raz pierwszy uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, którzy we współpracy ze swoimi nauczycielami podjęli się roli organizatora tej imprezy w Nisku.

- Cieszymy się, że to właśnie w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się 22 Finał WOŚP. Było to dla nas wielkie wyzwanie i zobowiązanie, ale dzięki życzliwości, pomocy koordynatora sztabu WOŚP w Rudniku n/Sanem, Pana Tomasza Grzecznika, mogliśmy dostarczyć wszystkim obecnym w hali sportowej wspaniałych przeżyć. Chciałabym podziękować przede wszystkim młodzieży pracującej w Samorządzie Uczniowskim za wrażliwość, odpowiedzialność i pracę, także rodzicom za wyśmienite ciasta- powiedziała Anna Sobiło, opiekunka Samorządu Uczniowskiego i szkolna koordynatorka WOŚP.

 

Program imprezy w niżańskim Elektryku powstawał we współpracy z różnymi instytucjami działającymi na terenie Powiatu Niżańskiego, Gminy i Miasta Nisko. Na scenie w hali sportowej wystąpiły: zespoły muzyczne Matis i Chaos,zespoły artystyczne Niżańskiego Centrum Kultury Sokół, dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Ulanowie, Agata Wołoszyn z zespołem Blood Falcons i Piotr Żurawski. Wielu uczestników występów artystycznych to absolwenci RCEZ lub też obecni uczniowie. W czasie koncertów ratownicy medyczni z Szpitala Powiatowego im PCK w Nisku, uczyli chętnych udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy orkiestry czekali nie tylko na koncerty, ale przede wszystkim na licytacje, które mogły odbyć się dzięki wsparciu firm i osób prywatnych, dla których idea WOŚP jest bliska. Na aukcję przedmioty przekazali: Powiat Niżański, Gmina i Miasto Nisko, Armatura Kraków, LIUGONG MACHINERY (POLAND) Sp. z o.o.,Pracownia Cukiernicza Kazimierza Olczyka,Piekarnia Mariana Rostka, Bank Pekao S.A w Nisku, Michał Potaczała- artysta niżański, nauczyciel emeryt RCEZ. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obrazy Michała Potaczały oraz inne przedmioty wywołujące emocje wśród licytujących np. koszulka WOŚP czy unikatowy obraz i ... słoń przekazany przez Armaturę.

Zaangażowanie tak wielu środowisk przyniosło wspaniały efekt w postaci zbiórki pieniędzy w kwocie ponad 8000 złotych. Do zbiórki dołączył się Zespół Szkół nr 3 w Nisku, którego uczniowie, nauczyciele i pracownicy wrzucili do puszki 226,40 zł.

Za nami kolejna udana impreza w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej, szkole, w której nauka i wychowanie młodych ludzi odbywa się nie tylko w czasie lekcji, ale przede wszystkim poprzez konkretne działania na rzecz innych, szczególnie tych najsłabszych: dzieci i starszych.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola