Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XXI "Wieczór z obrzędem" w Gminnym Ośrodku Kultury w Harasiukach.

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-12-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 25 listopada 2018r. na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Harasiukach odbyła się XXI edycja imprezy pt. „Wieczór z obrzędem”. W czasie imprezy na scenie prezentowały swój program następujące zespoły: - zespół obrzędowego z Łazor z widowiskiem „Narodziny Syna” - zespół akordeonowy „Ansambl” - kabaret „Sami swoi” W tym roku Zespół Obrzędowy z Łazor obchodzi Jubileusz 40- lecia swojej działalności. Historia powstania Zespołu Obrzędowego z Łazor. Zespół powstał 1978r. z inicjatywy P.Ewy Kusz, która była przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Łazorach. W zespole działali i działają przedstawiciele trzech pokoleń mieszkających na terenie miejscowości Łazory. W swoim bogatym repertuarze zespół z Łazor wystawił widowiska: „Obieraczki”, „Zmówiny, „Morgi”, „Sto lat temu”, „Kłuserskie...

Pełna treść wiadomości na: aktualnosci144740
harasiuki.pl, Źródło artykułu: harasiuki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola