Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WAM przekazała mieszkania niżańskim żołnierzom

Data publikacji: 2014-01-17, Data modyfikacji: 2014-01-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko uczestniczył w uroczystym przekazaniu żołnierzom z niżańskiego Garnizonu nowowybudowanych bloków mieszkalnych. To pierwsza, ale nie ostatnia inwestycja Wojskowej Agencji Mieszkaniowej na niżańskiej ziemi.

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa wybudowała w Nisku 2 bloki, w których znajdują się w sumie 53 mieszkania 2 i 3-pokojowe. Najmniejsze mają 50 m², a największe 70 m². Ponadto kilka lokali zostanie zaadaptowanych na potrzeby internatu. Wokół bloków powstała również cała infrastruktura tj. garaże, parkingi, place zabaw i oświetlenie.

Oficjalne przekazanie kluczy żołnierzom pełniącym służbę w Garnizonie Nisko odbyło się 15 stycznia. W uroczystości udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Renata Butryn, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Julian Ozimek, Starosta Niżański Gabriel Waliłko, Prezes WAM Michał Świtalski, Szef Zarządu Inżynierii Wojskowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych gen. bryg. Bogusław Bębenek, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Zbigniew Winiarski, Dowódca 16 Batalionu Saperów ppłk Marian Szymula, Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk dypl. Wojciech Kucharski, Dowódca 3 Batalionu Inżynieryjnego ppłk Zbigniew Drożdżewski.

 

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola