Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sukces niżańskich Mażoretek

Data publikacji: 2013-04-23, Data modyfikacji: 2013-04-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Grupa starsza Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek, pod wodzą generałki Klaudii Dziadek zdobyła III nagrodę na VII Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych „Pierwsze kroki" w Głogowie Małopolskim.

Osiągnięcie jest tym cenniejsze, że w tanecznych zmaganiach, które odbyły się 20 kwietnia 3013 roku, wzięło udział ponad 50 zespołów z całego województwa podkarpackiego. Swój sceniczny debiut na głogowskiej scenie miała także grupa młodsza niżańskich Mażoretek, na czele której stanęła Kaja Puzio oraz grupa średnia, której przewodziła Wiktoria Mozdrzech.

Należy dodać, że Mażoretki w tego rodzaju przeglądzie rywalizowały po raz pierwszy. Ich dotychczasowe prezentacje polegały głównie na oprawie artystycznej uroczystości patriotycznych oraz okolicznościowych występach do akompaniamentu Orkiestry Rozrywkowej.

Sekcja Mażoretek istnieje od 2010 roku, a inauguracyjny występ miał miejsce podczas imprezy „Dni Niska – Święto Chleba 2010". Od tego czasu dziewczęta prezentowały się około 40 razy prowadząc korowody i wykonując pokazy artystyczne zarówno w Nisku jak i okolicznych miejscowościach. Grupy mają za sobą także występy poza granicami Polski. W dniach 10-12 czerwca 2011 roku, reprezentowały Nisko podczas Dni Kultury Polskiej – IX Festynie Kultury Polskiej „Znad Issy", w miejscowościach: Wędziagole, Kiejdany i Kowno. Obecnie Sekcja Mażoretek skupia prawie 50 dziewcząt ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Instruktorem i choreografem Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek jest Anna Stryjecka, która z wielkim zapałem i zaangażowaniem czuwa nad rozwojem artystycznym oraz wizerunkiem scenicznym niżańskiej Sekcji.

Alicja Sochacka

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola