Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Si Senior" w NCK "Sokół"

Data publikacji: 2013-11-18, Data modyfikacji: 2013-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 17 listopada 2013 r. w Sali widowiskowej NCK „Sokół" odbył się I Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Seniorskich „Si Senior".

Swój udział w przeglądzie zgłosiło cztery zespoły w powiatu niżańskiego: Zespół akordeonowy „Ansambl" z Gminnego Ośrodka Kultury w Harasiukach, Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie, Zespół Śpiewaczy działający przy Klubie Seniora w Rudniku nad Sanem oraz Chór „Echo" działający przy niżańskim Klubie Seniora.

Repertuar zaprezentowany przez zespoły seniorskie obfitował w utwory rozrywkowe (założenie regulaminu), dzięki którym zgromadzona publiczność bawiła się znakomicie. Na zakończenie przeglądu Burmistrz Gminy i Miasta Nisko wręczył wykonawcom pamiątkowe dyplomy grawerowane, albumy „Nisko współcześnie" oraz okolicznościowe monety. Całość uroczystości swoim występem uświetniła Niżańska Kapela Ludowa.

Zorganizowane po raz pierwszy przedsięwzięcie jest efektem zaangażowania i aktywności seniorów w zakresie działalności artystycznej. Wychodząc naprzeciw potrzebom integracji i współpracy środowisk seniorów z terenu powiatu niżańskiego tego typu przedsięwzięcia na stałe wpiszą się w kalendarz imprez Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół".

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola