Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piknik rodzinny w Zarzeczu

Data publikacji: 2012-09-25, Data modyfikacji: 2012-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Piknik rodzinny w Zarzeczu

W dniu 18 września 2012r. na terenach rekreacyjno-sportowych Zespołu Szkół w Zarzeczu odbył się piknik rodzinny pod hasłem ,,Baw się z Patronem Szkoły". Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej ku czci św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Następnie odbyła się akademia przygotowana przez nauczycieli religii.

Po akademii pan dyrektor Jan Szuba rozpoczął oficjalnie piknik rodzinny witając przybyłych gości: przedstawiciela Starosty Powiatowego w Nisku p. Sławomira Czwala, kierownika OPS-u - p. Krystynę Wszołek, prezesa LGD Stowarzyszenie ,,Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej"- p. Stanisława Pliszkę, byłych dyrektorów naszej szkoły p. Władysławę Krasny i p. Józefa Patrzyka oraz radnego Gminy i Miasta Nisko - p. Pawła Tofila, rodziców i dzieci.

Nauczyciele przygotowali moc atrakcji nie tylko sportowych, ale i rozrywkowych. Zabawom towarzyszyła loteria fantowa pod hasłem ,,Każdy ma farta", konkurs ,,bicia piany", zawody w jedzeniu pierogów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju konkurencje sportowe. Towarzyszyły im występy artystyczne dzieci i młodzieży pod hasłem ,, Ja też mam talent". Podziwialiśmy profesjonalną grę na skrzypcach, gitarze, trąbce, saksofonie, śpiew, recytację oraz taniec.

Poza tym uczniowie rywalizowali ze sobą w różnego rodzaju konkursach zręcznościowych, zagadkach językowych, regionalnych. Oprócz tego odbywały się konkursy sprawnościowe np. chodzenie po taśmie czy skoki w workach. Z myślą o najmłodszych zorganizowano przejażdżki konne i zabawy na zjeżdżalni. Starsi mogli sprawdzić swoje umiejętności snajperskie bawiąc się w paintball.

Zabawy umilały wystawy prac plastycznych i fotograficznych oraz wystaw starego sprzętu gospodarstwa domowego pt.: ,,Kuchnia mojej prababci".

Zadbano również o podniebienia uczestników pikniku . Kuchnia serwowała bigos, panie z Domu Kultury częstowały potrawami regionalnymi a na specjalnym stoisku można było skosztować pyszne wypieki naszych nauczycieli.

Całość imprezy doskonale prowadził nasz konferansjer Piotr Ślusarczyk, który nie tylko informował o bieżącym programie, ale i wspaniale zabawiał uczestników.

Trud osób biorących w różnego rodzaju konkursach został nagrodzony licznymi nagrodami.

Piknik został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zarzeckiej, Radę Sołecką, Zespół Szkół w Zarzeczu przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej oraz lokalnych sponsorów: Ryszarda Walickiego (Hurtownia Spożywcza), Mirosława Świecę i Witolda Szoję (Elipsa), Ryszarda Roczniaka
(Drewno-Hurt), Janusza Maziarza (Stel-Maz), Annę i Witolda Warchołów (Optimum), Ochotniczą Straż Pożarną, Starostwo Powiatowe w Nisku, Radę Sołecką, Radę Rodziców oraz firmę Mathias. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Uśmiechnięte twarze i gorące komentarze gości i rodziców świadczyły, że impreza była bardzo udana.

Zobacz galerię zdjęć

 

nisko.pl, Źródło artykułu: nisko.pl, Autor zdjęć: nisko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola