Belka
Środa, 8 Maja 2024   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Orkan kiedyś i dziś

Data publikacji: 2013-05-28, Data modyfikacji: 2013-05-28
A A AWydrukDrukuj  
 

W sobotę 25 maja w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się mecz wspomnień „Orkan kiedyś i dziś". Siatkarze z Orkana podejmowali zawodników z Resovii Rzeszów.

Głównym przesłaniem spotkania było wspomnienie nieżyjących już osób, które związane były od 1997 roku z Orkanem. Minutą ciszy uczczono pamięć m.in. Stanisława Braka, Józefa Kotylaka, Tadeusza Peszka i tragicznie zmarłego Mariusza Surmy.

W meczu wspomnień zagrały drużyny młodzików Orkana Nisko i Resovii Rzeszów oraz wicemistrzowie Polski - Resovia Rzeszów (juniorzy) z siatkarzami z drużyny Stara Wiara Orkan Nisko. Pierwszy mecz wygrali gospodarze, z kolei drugi – Juniorzy Resovii. Gościem specjalnym imprezy był były siatkarz i trener Resovii – Wiesław Radomski.

Organizatorem meczu wspomnień byli działacze Orkana Nisko z prezesem Adamem Madejem na czele przy współpracy z Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko, Starostą Powiatu Niżańskiego i Dyrektorem RCEZ w Nisku. Po zakończeniu spotkania wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach otrzymały puchary ufundowane przez Burmistrza Niska.

 

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    niżański 

    Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

    Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

    Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

    Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola