Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Do Rzeczy”: Zimna wojna coraz gorętsza. Ukraina kontra Polska

Data publikacji: 2017-11-20, Data modyfikacji: 2017-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
„Do Rzeczy”: Zimna wojna coraz gorętsza. Ukraina kontra Polska

– Z banderowcami walczyli czekiści – przekonuje Wołodymyr Wjatrowycz, przewodniczący Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim na łamach najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy”.

– Z Ukrainą trzeba  rozmawiać twardo – mówi z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Zwolennicy totalnej opozycji wciąż o tym marzą, ale Donald Tusk nie ma żadnego powodu, żeby wracać do Polski i stanąć do politycznej walki. Ma za to kilka powodów, by tego nie robić – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Marzenie o Tusku”.

– Już nie będzie milionów nieważnych głosów – zapowiada Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, w rozmowie z Pawłem Lisickim i Wojciechem Wybranowskim. 

– Nie mają odpowiedniego wykształcenia i kompetencji, ale chcą mówić młodzieży o seksie. Celebryci uświadomią ci dziecko – ostrzega Agnieszka Niewińska w tekście „Anja uczy seksu”.

– Kwestia reparacji mogłaby być pożytecznym narzędziem w dobrze zaplanowanej, rozpisanej na role i kompetentnie prowadzonej polityce zagranicznej. Niestety, wszystko wskazuje na to, że jest głównie grą na rynek wewnętrzny – pisze Łukasz Warzecha w artykule „Gra w reparacje”.

– Polscy narodowcy i konserwatyści, zdaniem postępowców, najbardziej mają się obawiać wyboru na papieża Afrykańczyka. To bujda. Kardynał Robert Sarah to wymarzony kandydat na papieża ­– przekonuje Tomasz P. Terlikowski w tekście „Czarny papież? Nie ma sprawy!”.

– Polski rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ma on wejść do czołówki największych lotnisk w Europie i obsługiwać nawet 100 mln pasażerów rocznie – pisze Jacek Przybylski w artykule „Miliardy z nieba”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Joanna Bojańczyk o wystawie „Biedermeier” w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Piotr Gociek o „Star Trek: Discovery”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 20 listopada 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej.

PMPG POLSKIE MEDIA S.A., Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola