Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na os. Barce i os. Warchoły

Data publikacji: 2013-05-10, Data modyfikacji: 2013-05-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Trwają prace przy realizacji kolejnego etapu budowy sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlach Barce i Warchoły w Nisku. Kolektory układane są aktualnie w rejonie ulicy Piaskowej.

Zadanie pod nazwą „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Nisku na os. Barce i os. Warchoły" podzielone zostało na kilka etapów. Część z nich została już zakończona i czeka na odbiór. Na innych odcinkach nadal prowadzone są prace. W samym rejonie ulicy Piaskowej powstanie blisko 850 metrów ciągów kanalizacyjnych. Z kolei całe zadanie obejmujące ulicę Długą, Piaskową i Rzeszowską pozwoli utworzyć przyłącza na odcinku prawie 7 kilometrów. Tym samym dostęp do kanalizacji uzyska kilkaset posesji. Całkowita wartość zadania – etapów II i III wyniesie ponad 2 miliony 665 tysięcy złotych, z czego 70 procent pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

- Sukcesywnie realizujemy założenia, według których Gmina Nisko ma być skanalizowana w 90 procentach. Po zakończeniu prac trwających na osiedlach Barce i Warchoły na tym obszarze sieć sanitarna będzie właściwie wszędzie. W tym roku rozpoczynamy również ogromne inwestycje związane z budową kanalizacji w Zarzeczu, na osiedlu Malce oraz w Rejonie ulic Reymonta i Głowackiego. Na te 3 zadania Gmina przeznaczy łącznie blisko 9 milionów złotych. Są to środki z udziałem Funduszu Spójności i wkładem własnym Gminy w wysokości 30 procent – informuje Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Budowę sieci w rejonie Barc i Warchołów prowadzi Zakład Remontowo-Budowlany „ADMA" ze Staszowa. Budowlańcy pracują w bardzo trudnych warunkach ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Oprócz robót ziemnych i montażu odcinków kolektorów ściekowych będą musieli także wykonać kilka w pełni zautomatyzowanych przepompowni ścieków wraz z monitoringiem. Po zakończeniu prac na trasie budowanej kanalizacji odtworzona zostanie również infrastruktura drogowa i chodniki wraz z dojazdami do posesji.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola