Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Aktywny wypoczynek

Data publikacji: 2013-08-05, Data modyfikacji: 2013-08-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Podczas tegorocznych wakacji Świetlica Środowiskowo – Profilaktyczna w Wolinie działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Nisku zorganizowała w terminie 18.07.2013 – 22.07.2013 „AKTYWNY WYPOCZYNEK" dla 31 dzieci w wieku 6-15 lat.

Wypoczynek został podzielony na dwa etapy: półkolonię letnią odbywającą się od 8 lipca 2013 r. do 17 lipca 2013 r. oraz drzwi otwarte realizowane od 18 lipca 2013 r. do 22 lipca 2013 r. W ramach wypoczynku udało się zorganizować: wyprawę topograficzną z poszukiwaniem skarbu – zakończona ogniskiem, wycieczkę do Przemyśla, Krasiczyna, Bolestraszyc, w tym zwiedzanie Przemyśla z przewodnikiem, zwiedzanie muzeum dzwonów i fajek, przejazd torem saneczkowym, zwiedzanie zamku w Krasiczynie, zespołu parkowo – zamkowego, zwiedzanie Arboretum (ogrodu botanicznego) z przewodnikiem. Ponadto zorganizowano wyjazd do kina, do parku linowego w Janowie Lubelskim, pieszą wycieczkę do stadniny koni – przejażdżkę konną i przejazd bryczką, wycieczkę rowerową zakończoną piknikiem nad zalewem w Podwolinie.

W celu uwrażliwienia dzieci oraz przestrzegania przed niebezpiecznymi zabawami podczas wypoczynku, pracownicy stacji sanitarno – epidemiologicznej przeprowadzili pogadankę pt. „Bezpieczne wakacje". Zajęcia z dziećmi podczas realizacji wypoczynku miały charakter warsztatów i były prowadzone aktywnymi metodami przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Ponadto wypoczynek został zgłoszony do Kuratorium Oświaty, jako jeden z nielicznych w powiecie niżańskim. W ostatni dzień trwania „Aktywnego wypoczynku" zostały wręczone dyplomy oraz drobne upominki.

Organizatorem wypoczynku była Świetlica Środowiskowo – Profilaktyczna w Wolinie działającą przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Nisku we współpracy ze Stowarzyszeniem RPP „Integracja". Wypoczynek był również wspierany przez sponsorów prywatnych, środków pochodzących z innych źródeł oraz otrzymanej dotacji z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola