Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zwiedzali SUW w Nisku

Data publikacji: 2013-06-12, Data modyfikacji: 2013-06-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Radni Rady Miejskiej oraz przedstawiciele Lokalnych Mediów mieli okazję uczestniczyć w zwiedzaniu Stacji Uzdatniania Wody w Nisku, które odbyło się 7 czerwca. Wizytacja związana była z zakończeniem modernizacji całego obiektu.

Okazją do zapoznania się z nowoczesną stacjią był finał zadania pod nazwą „Zdrowa woda dla miasta Niska, Racławic, Woliny i Nowej Wsi – rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrywania w wodę". Dzięki inwestycji, koszt której wyniósł ponad 7,5 miliona złotych jakość płynącej z kranów wody uległa znacznej poprawie. Zmieniły się nie tylko źródła ujęć wody, ale też technologia jej pozyskiwania i filtrowania. Całość jest w pełni zautomatyzowana, a stacja może podać około 3 000 mł wody na dobę, przy obecnym zużyciu wynoszącym około 1900 mł.

Wszelkie informacje dotyczące modernizacji przekazali zgromadzonym na stacji osobom Zbigniew Kuziora, Prezes MZK w Nisku i Józef Graniczny, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Komunalnej RM w Nisku. Głos zabrał również Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko. - Uczestniczyłem ostatnio w posiedzeniu komisji bezpieczeństwa powiatu niżańskiego, gdzie oceniano stan wody pitnej w skali powiatu. Pani dyrektor z niżańskiego sanepidu oficjalnie poinformowała, że wszystkie decyzje wydane w sanepidzie wojewódzkim i krajowym odnośnie jakości wody zostały wycofane, a istnieje jedynie ta decyzja, która w całości dopuszcza obiekty do eksploatacji i wodę do spożycia bez żadnych zastrzeżeń.

Radni mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi aspektami funkcjonowania stacji uzdatniania, a w szczególności z nowatorskimi rozwiązaniami, które służą procesowi oczyszczania wody. Na dowód tego, że w zbiornikach znajduje się smaczna i dobra woda przeprowadzono degustację. Wszyscy mogli też spróbować „specjalnej" wody butelkowanej, przygotowanej przez prezesa MZK Zbigniewa Kuziorę, o nazwie „Ozimianka".

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola