Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZPiT "Racławice" w Macedonii

Data publikacji: 2013-09-04, Data modyfikacji: 2013-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Reprezentacyjna Grupa Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice" w dniach 21-28 sierpnia uczestniczyła w VI Międzynarodowym Festiwalu „Ohridzkie Słońce" w Macedonii.

Na festiwalu spotkało się 11 zespołów. Barwny korowód i koncert przyciągnął tłumy mieszkańców i turystów, w tym również z Polski. Na scenie rozbrzmiewała muzyka i śpiew z różnych krajów Europy i nie zabrakło też naszego kujawiaka z oberkiem oraz tańców rzeszowskich. Organizatorzy zadbali, aby goszczone przez nich zespoły poznały uroki macedońskich miejsc.

Rejs statkiem po jeziorze Ohrid dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Członkowie zespołu zwiedzili m.in. mury klasztoru św. Nauma, muzeum na wodzie, liczne cerkwie t.j. Św. Zofii, św. Jana Teologa w Kaneo, antyczny teatr, twierdzę Samuela, z której rozpościera się przepiękny widok na miasto, jezioro i góry. Zespół wrócił do Polski z nowymi doświadczeniami, niezapomnianymi wrażeniami, dumny z możliwości prezentowania bogatego folkloru polskiego i reprezentowania własnego regionu oraz Gminy i Miasta Nisko.

Zespół Pieśni i Tańca „Racławice" z Katolickiego Domu Kultury „ARKA" w Racławicach od ponad 27 lat koncertuje w kraju i zagranicą na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Był wielokrotnie w Rosji i we Włoszech. Koncertował w Niemczech, Ukrainie, Belgii, Egipcie, Kanadzie, Meksyku.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola