Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZPiT "Racławice" na podium

Data publikacji: 2013-04-23, Data modyfikacji: 2013-04-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Zespół Pieśni i Tańca „Racławice" 21 kwietnia 2013 r. brał udział w VII Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych „Pierwsze Kroki", organizowanym przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim.

W I kategorii wiekowej (6-9 lat) układ tańców, pieśni i zabaw lasowiackich zaprezentowała grupa dziecięca. Dzieci swoją postawą, wykonaniem artystycznym, zaangażowaniem scenicznym przekazały rzetelnie charakter regionu lasowaickiego, czym ujęły skład Jury. Spośród siedmiu zespołów prezentujących się na przeglądzie, Zespół „Racławice" zajął I miejsce. Jury zwróciło uwagę na dobór repertuaru, muzyki, wysoką technikę tańca i bogactwo kostiumów oraz liczebność grupy.

W II kategorii wiekowej (10 – 15 lat) młodzieżowa grupa Zespołu „Racławice" brawurowo zatańczyła suitę pieśni i tańców rzeszowskich, za którą otrzymała II miejsce. W tej kategorii brało udział dziesięć Zespołów Pieśni i Tańca z różnych ośrodków kultury województwa podkarpackiego. Członkowie Jury gratulując wysokiego poziomu, podziękowali młodym tancerzom za odwagę propagowania kultury ludowej w czasie medialnego lansowania innych stylów tanecznych. Zespół po raz kolejny potwierdził wysoki poziom artystyczny, zajmując ważne miejsca na czterech konkursach, w których brał udział w tym roku.

Grupy taneczne przygotowały Jolanta Warchoł i Karolina Kotwica, aranżację muzyczną opracował Janusz Kutyła.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola