Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmarł Władysław Bis

Data publikacji: 2013-05-23, Data modyfikacji: 2013-05-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Z nieopisanym wzruszeniem przyjęliśmy smutną wiadomość o śmierci zasłużonego dla Miasta i Gminy Nisko, autora opracowań: „Sopot były folwark koło Niska", „XX lat Zakładów Mięsnych w Nisku", „XXV lat Zakładów Mięsnych w Nisku", „Pierwsza po wojnie ... 1944-1947" i nie zrealizowanego wydania „100-letnia Szkoła w Malcach" - Władysława Bisa.

Pochówek odbył się 17 maja 2013 r. na cmentarzu w Magdalence. Tę ponurą wiadomość przekazała telefonicznie ze stolicy Polski, małżonka Pana Władysława. Spora odległość od Niska uniemożliwiła nam, członkom Towarzystwa Ziemi Niżańskiej, uczestnictwo w ostatniej Jego wędrówce. Pan Władysław pozostanie jednak w naszej Pamięci.

Towarzystwo Ziemi Niżańskiej

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola