Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Złote Gody w Gminie Nisko

Data publikacji: 2013-06-04, Data modyfikacji: 2013-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 

W sali narad Urzędu Gminy i Miasta Nisko 29 maja odbyła się uroczystość Złotych Godów małżeńskich. Marsz Mendelssohna po 50 latach wspólnego życia usłyszały ponownie 3 pary.

Wśród dostojnych jubilatów znaleźli się Łucja i Marian Pastuchowie z Niska, Maria i Mieczysław Pieróg z Niska oraz Aniela i Antoni Rojanowie z Zarzecza.

W 1960 roku Sejm podjął ustawę o ustanowieniu medalu za długoletnie pożycie dla małżonków, którzy razem są 50 lat. Dlatego zgodnie z treścią tej ustawy małżonkowie z gminy Nisko, którzy pięćdziesiąt lat temu ślubowali sobie wierność i miłość otrzymali odznaczenia za długoletnie pożycie, nadane przez prezydenta RP. Wręczał je Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Julian Ozimek. Ponadto w uroczystości uczestniczyli Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Waldemar Ślusarczyk, Radny Rady Miejskiej, Bogdan Tofilski oraz Kierownik USC, Lucyna Drąg.

Oprócz medali jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje, listy gratulacyjne oraz upominki. Na ręce pań złożone zostały bukiety kwiatów. Jubilaci nie ukrywali wzruszenia. Wszyscy życzyli świętującym parom jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat w zdrowiu i szczęściu. Oczywiście nie zabrakło wspomnień i uroczystych toastów.

Galeria zdjęć

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola