Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Złote Gody

Data publikacji: 2013-11-18, Data modyfikacji: 2013-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

W sali narad Urzędu Gminy i Miasta Nisko 15 listopada odbyła się uroczystość Złotych Godów małżeńskich. Jubileusz wspólnego pożycia świętowało 8 par.

Wśród dostojnych jubilatów którzy świętowali 50-lecie wspólnego pożycia znaleźli się Teresa i Stanisław Kozdra, Maria i Stanisław Szwedo, Janina i Antoni Maziarzowie, Aniela i Józef Maziarzowie z Zarzecza, Irena i Michał Bajakowie, Maria i Karol Kowalowie z Niska, Zofia i Władysław Kardasowie z Woliny. Jubileusz obchodzili także państwo Józefa i Stanisław Herdzikowie z Zarzecza, którzy sakrament małżeństwa zawarli 55 lat temu.

W 1960 roku Sejm podjął ustawę o ustanowieniu medalu za długoletnie pożycie dla małżonków, którzy razem są 50 lat. Dlatego zgodnie z treścią tej ustawy małżonkowie z Gminy Nisko, którzy pięćdziesiąt lat temu ślubowali sobie wierność i miłość otrzymali odznaczenia za długoletnie pożycie, nadane przez prezydenta RP. Wręczał je Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Julian Ozimek. Ponadto w uroczystości uczestniczyli członkowie rodzin dostojnych jubilatów, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Waldemar Ślusarczyk oraz Kierownik USC, Lucyna Drąg.

Oprócz medali jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje, listy gratulacyjne oraz upominki. Na ręce pań złożone zostały bukiety kwiatów. Jubilaci nie ukrywali wzruszenia. Wszyscy życzyli świętującym parom jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat w zdrowiu i szczęściu. Oczywiście nie zabrakło wspomnień, uroczystych toastów i pysznego tortu.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola