Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Złota Setka Gmin Podkarpacia" - konferencja prasowa

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 

W poniedziałek 16 grudnia w sali narad Urzędu Gminy i Miasta Nisko odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli lokalnych mediów. Tematem spotkania z Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko było podsumowanie inwestycji, które złożyły się na sukces Gminy i najwyższą lokatę Niska w rankingu „Złota Setka Gmin Podkarpacia".

Burmistrz przybliżył wszystkim szczegóły dotyczące całego rankingu i inwestycji, które zostały wzięte pod uwagę przez kapitułę. Oprócz tego, że Nisko zajęło I miejsce w klasyfikacji ogólnej rankingu to Gmina otrzymała też nagrodę za I miejsce spośród gmin miejsko-wiejskich oraz tytuł lidera w kategorii Skuteczny Beneficjent Środków Unijnych.

Ponadto Burmistrz udzielił odpowiedzi na pytania, które zadawali przedstawiciele mediów w związku z tak ważną nagrodą.

- Jak na jeden rok to skala jest olbrzymia, niemniej jednak nie jest to efekt pracy tylko tego roku. Na sukces Niska trzeba było pracować parę lat. Składa się na to wiele inwestycji. Dzięki Funduszowi Spójności i dofinansowaniu w wysokości 25 milionów i 20 milionowym wkładzie własnym przede wszystkim udało się wykonać prawie 24 kilometry sieci wodociągowej i ponad 28 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Wśród inwestycji znalazł się także kolektor ściekowy w ulicy Kościuszki, modernizacja SUW, czy rewitalizacja przestrzeni miejskiej w Nisku - informował Julian Ozimek.

 

Ponadto w podsumowaniu ujęto także budowę orlików na terenie Gminy, Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Racławicach, czy budowę zbiornika małej retencji w Podwolinie. Podczas spotkania dziennikarze zapoznali się również z planami inwestycyjnymi Gminy na najbliższe miesiące, a także z możliwościami finansowania zadań w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola