Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XX "Wieczór z obrzędem" w Gminnym Ośrodku Kultury w Harasiukach

Data publikacji: 2017-12-01, Data modyfikacji: 2018-07-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 26 listopada 2017r. zorganizowano imprezę pt. „Wieczór z obrzędem”. Na program Imprezy złożyły się: występ zespołu obrzędowego z Sierakowa z widowiskiem „Babskie pogwarki” występ zespołu śpiewaczego z Krzeszowa Górnego występ kabaretu „Sami swoi” Jubileusz 40 lecia zespołu śpiewaczego z Krzeszowa Górnego Jubileusz 10 lecia zespołu śpiewaczego z Huty Nowej Jubileusz 20 lecia pracy społecznej p. Bogdana Świerszcza kustosza „Zagrody kowalskiej” w Krzeszowie Górnym. Zespół śpiewaczy z Krzeszowa Górnego powstał w 1977r. Inicjatorką założenia zespołu była p. Maria Dyjak nieżyjąca już nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie Górnym. W skład zespołu wchodziły panie zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich, którego przewodniczącą była p. Róża Bąk. Kierownikiem zespołu obecnie jest p. Bożena Demidowska. Przez cały okres działania patronat...

Pełna treść wiadomości na: aktualnosci124511
harasiuki.pl, Źródło artykułu: harasiuki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola