Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych 2013

Data publikacji: 2013-09-24, Data modyfikacji: 2013-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 20-22 września w Nisku odbyło się XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych.

W tegorocznej imprezie pod hasłem „Bądźmy misjonarzami radości" wzięło udział blisko 4 tysiące osób z Diecezji Sandomierskiej.

XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych rozpoczęło się w piątek i trwało aż do niedzieli. Młodzież po przybyciu do Niska rejestrowała się w poszczególnych parafiach, w których odbyło się zawiązanie wspólnoty w kościołach stacyjnych i msze św. Pierwszego dnia wieczorem młodzi uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami miasta.

Większość przygotowanych przez organizatorów atrakcji miała miejsce na stadionie sportowym MKS „Sokół" w Nisku. I tak młodzież mogła obejrzeć spektakl teatralny pt. „Zraniony Pasterz" oraz występ zespołu „Racławice". Odbyły się spotkania m.in. z Lechem Dokowiczem pt. „Mów mi techno...", czy z Dawidem Sudołem pt. „Mnie się udało...". Ponadto młodzież przez cały czas uczestniczyła w grupowych spotkaniach pod kierunkiem animatorów w salach parafialnych i szkołach oraz tańcach integracyjnych na niżańskich Plantach. Dla uczestników spotkania uruchomiono mobilną poradnię, która stwarzała okazję do rozmowy z księdzem, psychologiem, pedagogiem i rożnymi innymi terapeutami. Odbyło się również modlitewne spotkanie z zespołem „Siewcy Lednicy" i mini koncert zespołu „Kamuzo".

XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych zakończyło się w niedzielę uroczystą mszą św. pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. W pożegnaniu młodzieży z diecezji uczestniczyła również Teresa Sułkowska, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola