Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty fotograficzno-multimedialne

Data publikacji: 2013-05-07, Data modyfikacji: 2013-05-07
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 24 – 26 kwietnia 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty fotograficzno – multimedialne, prowadzone przez Panią Alicję Szulc i Panią Agnieszkę Kokowską animatorki z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" z Warszawy.

W zajęciach uczestniczyły dwie grupy - dzieci z Przedszkola nr 1 w Nisku oraz młodzież z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. W czasie warsztatów młodzież miała okazję zapoznać się z technikami robienia zdjęć i kręcenia filmów, ich obróbką i montażem. Nakręcono dwa filmy - horror i komedię, uczestnicy wcielili się w rolę aktorów, reżyserów oraz operatorów. Zapoznali się też z rodzajami licencji Creative Commons w przypadku korzystania z tekstów, obrazu, dźwięku czy utworów audiowizualanych. Uczniowie zaangażowali się w zadanie i zrobili dużo ciekawych zdjęć oraz krótkich filmików, które teraz będą montowane.

Grupa przedszkolaków rozmawiała o wartościach, o tym co jest dla nich ważne w życiu, a potem te wartości malowała. Następnie robiono zdjęcia techniką poklatkową – każde dziecko miało okazję zrobić samodzielnie zdjęcia, potem zrobiono wspólne zdjęcia, z których powstał filmik. Kolejnym etapem było tworzenie bajki o wartościach i tworzenie bohaterów z materiałów plastycznych (szarego papieru, kredek i kolorowych taśm) oraz scenografii. Na koniec zagrano bajkę w której uczestniczyły wszystkie dzieci.

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola