Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VI Festiwal Przedszkolaków Piosenki Promującej Zdrowie

Data publikacji: 2013-11-27, Data modyfikacji: 2013-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 

20 listopada 2013 r., sala widowiskowa Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół" po raz kolejny rozbrzmiewała muzyką i śpiewem. Tym razem za sprawą najmłodszych artystów, którzy wzięli udział w VI Festiwalu Przedszkolaków Piosenki Promującej Zdrowie.

Organizatorami przeglądu było Przedszkole nr 1 w Nisku we współpracy z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół", natomiast patronat sprawowali: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Nisku oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko. Celem festiwalu było kształtowanie prawidłowych postaw wobec zdrowia – jego bezpieczeństwa, zachęcenie dzieci do bezpiecznego, zdrowego stylu życia oraz promowanie uzdolnień muzycznych.

W przedsięwzięciu wzięli udział reprezentanci 15 placówek oświatowych z terenu powiatu niżańskiego. Prezentowany repertuar poruszał tematykę zdrowia i bezpieczeństwa. Ważnym elementem festiwalu był także quiz nawiązujący do celu festiwalu, przeprowadzony przez przedstawicieli: Policji – Bernarda Dula, Straży Pożarnej – Mariusza Czecha oraz Szpitala Powiatowego w Nisku – ratownika Grzegorza Andresa.

Oprawę artystyczną festiwalu, także poruszającą problematykę bezpieczeństwa, zapewniła grupa „Wędrowniczki" z Przedszkola nr 1 w Nisku. Organizatorzy konkursu zadbali o to, aby zarówno uczestnicy przeglądu jak i opiekunowie przygotowujący wykonawców, otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola