Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tytuły Najlepszego Absolwenta

Data publikacji: 2012-07-02, Data modyfikacji: 2012-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Tytuły Najlepszego Absolwenta

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko w uznaniu osiągnięć edukacyjnych nagrodził absolwentów gimnazjów z terenu Gminy i Miasta Nisko, przyznając tytuł „Najlepszego Absolwenta Gimnazjum Gminy i Miasta Nisko".

W bieżącym roku tytuł „Najlepszy Absolwent Gminy i Miasta Nisko" uzyskała Małgorzata Pelic - Absolwentka Gimnazjum w Zarzeczu. W dowód uznania otrzymała ona pamiątkową statuetkę „Absolwenta", list gratulacyjny od Burmistrza Gminy i Miasta Nisko oraz nagrody książkowe.

„Najlepsza Absolwentka Gminy i Miasta Nisko" osiągnęła imponujące sukcesy dydaktyczne w zakresie wielu dziedzin, brała również udział w prestiżowych konkursach. W 2012r. zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym Języka Polskiego organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, uzyskując najwyższą spośród 81 finalistów liczbę punktów i status laureata. W 2012r. zdobyła uznanie jury i nagrodę za esej interpretacyjny „Człowiek człowiekowi szczęściem" w Konkursie Twórczości Literackiej w Jeżowem. W 2011r. ukończyła wakacyjny kurs języka angielskiego w King's College School w Londynie. Brała także udział w rejonowym konkursie z języka angielskiego organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wyniki uzyskane przez Małgorzatę Pelic na egzaminie gimnazjalnym: język polski - 100 %; Historia i Wiedza o społeczeństwie - 100 %; Matematyka - 73 %; Nauki przyrodnicze - 85 %; Język angielski - 100 %.

Zaangażowanie i zapał w zdobywaniu wiedzy zasługujące na wyróżnienie wykazali także:

Sylwia Nemeczek - absolwentka Gimnazjum Nr 2 w Nisku, Anna Dubiel - absolwentka Gimnazjum Nr 3 w Nisku, Justyna Olko - absolwentka Gimnazjum w Nowosielcu oraz Michał Partyka - absolwent Gimnazjum nr 1 w Nisku.

Nagroda i wyróżnienia zostały uroczyście wręczone absolwentom podczas sesji Rady Miejskiej w Nisku w dniu 29 czerwca 2012r.

 

nisko.pl, Źródło artykułu: nisko.pl, Autor zdjęć: nisko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola