Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Etap Gminny

Data publikacji: 2013-04-23, Data modyfikacji: 2013-04-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Niżańscy policjanci 22 kwietnia na terenie PSP nr 1 przeprowadzili gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Nisko.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej organizowany jest w szkołach podstawowych dla uczniów klas 4-6 oraz gimnazjach dla uczniów klas 1-3. Do Turnieju przystąpiło 8 szkół podstawowych i 5 gimnazjalnych z gminy Nisko.

Zobacz galerię

Eliminacje gminne turnieju odbyły się wczoraj na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku. Każdy z zawodników miał za zadanie rozwiązanie testu wiedzy z zasad ruchu drogowego (szkoły podstawowe jednokrotnego wyboru, gimnazja wielokrotnego wyboru) oraz pokonanie rowerowego toru przeszkód.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła reprezentacja z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku, gimnazjalnych - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Nisku. Szkoły będą rezprezentować gminę Nisko na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 26 kwietnia br.

Indywidualne nagrody, zestaw głośników oraz aparat fotograficzny, z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Nisku mł. insp. Tomasza Oleksaka oraz Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Juliana Ozimka otrzymali uczniowie: Gimnazjum w Nowosielcu Krzysztof Łachman oraz Maciej Ostolski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku.

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola