Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - eliminacje powiatowe

Data publikacji: 2013-04-27, Data modyfikacji: 2013-04-27
A A AWydrukDrukuj  
 

26 kwietnia w Hucie Krzeszowskiej odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu niżańskiego, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w etapie gminnym turnieju.

W rywalizacji udział wzięło 11 drużyn – 6 ze szkół podstawowych i 5 z gimnazjów. Eliminacje powiatowe turnieju odbyły się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej. Każdy z zawodników musiał wykazać się wiedzą na temat zasad ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej, a także umiejętnościami w pokonywaniu rowerowego toru przeszkód.

Podczas powiatowych eliminacji TBRD w Zespole Szkół w Hucie Krzeszowskiej obecni byli m.in. Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Teresa Sułkowska, Wójt Gminy Harasiuki, Henryk Bździuch, Komendant Powiatowy Policji w Nisku, mł. insp. Tomasz Oleksak, Naczelnik Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Nisku, komisarz Jarosław Zych, Przedstawiciel WORD Tarnobrzeg, Sławomir Bogdański.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła reprezentacja z Publicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej. Wśród gimnazjów również najlepsi byli gospodarze. Szkoły będą reprezentować powiat niżański na eliminacjach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się także w Hucie Krzeszowskiej.

Gminę Nisko na tym etapie turnieju reprezentowali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Nisku i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku. Drużyny zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce w swych kategoriach. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Nisko okazał się Łukasz Szpyra, który za swoje osiągnięcia otrzymał z rąk Pani Burmistrz, Teresy Sułkowskiej nagrodę.

Była to już XV edycja turnieju, którego celem jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Koordynatorem eliminacji gminnych i powiatowych turnieju była podkomisarz Anna Kowalik-Środek, Oficer Prasowy KPP w Nisku.

 

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola