Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Wojska Polskiego w Nisku

Data publikacji: 2013-08-20, Data modyfikacji: 2013-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Na terenie niżańskiej jednostki wojskowej 14 sierpnia odbyły się obchody z okazji Święta Wojska Polskiego.

W uroczystościach uczestniczyła Teresa Sułkowska, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Jak co roku na terenie niżańskiego garnizonu przygotowano uroczysty apel z okazji Święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestniczyli w nim żołnierze z 16 Tczewskiego Batalionu Saperów i 3 Batalionu Inżynieryjnego, pracownicy cywilni garnizonu oraz zaproszeni goście. Święto było okazją do wręczenia odznaczeń, nagród i wyróżnień zasłużonym żołnierzom oraz pracownikom administracji wojskowej.

Żołnierze usłyszeli pochwały z ust ppłk Mariana Szymuli, dowódcy 16 Tczewskiego Batalionu Saperów. Ponadto życzenia zawodowej satysfakcji, uznania i szacunku środowiska oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności przekazała wszystkim zgromadzonym Teresa Sułkowska, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola