Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Policji w Nisku

Data publikacji: 2013-08-05, Data modyfikacji: 2013-08-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Julian Ozimek uczestniczył w Święcie Policji, które 2 sierpnia zorganizowano w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Uroczystość była okazją do podziękowań, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie. W trakcie uroczystości wręczono policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awans otrzymało 46 stróżów prawa. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych "Brązową Odznakę Zasłużony Policjant" przyznano 5 policjantom z niżańskiej komendy. Ponadto wyróżnienia Burmistrza Gminy i Miasta Nisko 3 policjantom osobiście wręczył Julian Ozimek. Burmistrz za współpracę podziękował również I Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Kazimierzowi Mrukowi oraz Komendantowi Powiatowemu Policji w Nisku ml. insp. Lucjanowi Maczkowskiemu.

Komendant Powiatowy Policji w Nisku mł. insp. Lucjan Maczkowski w swoim przemówieniu podkreślił trud, ofiarność i poświęcenie policjantów, a także złożył podziękowanie policjantom i pracownikom Policji za ich codzienne zaangażowanie i pełną poświeceń służbę i pracę. 

W uroczystości udział wzięli również: Starosta Niżański Gabriel Waliłko, Przewodniczący Rady Powiatu w Nisku Janusz Nawrocki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem Waldemar Grochowski, Zastępca Wójta Gminy Jeżowe Józef Kolano, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski, Przewodnicząca VIII Wydziału Karnego w Nisku Dorota Blajer, Prokurator Rejonowy w Nisku Bogusława Marciniak, Dowódca III Batalionu Inżynieryjnego w Nisku płk Leszek Stępień, Dowódca XVI Batalionu Saperów kpt. Radosław Bąk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Ryszard Sieńko, Dyrektor Aresztu Śledczego w Nisku płk. Sławomir Lubera, były Komendant Powiatowy Policji w Nisku insp. w st. spocz. Marian Szkodziński, Wiceprzewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Barbara Illukiewicz, Przewodniczący Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Nisku Jan Samek oraz inni zaproszeni goście.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola