Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Odzyskania Niepodległości w Nisku

Data publikacji: 2013-11-13, Data modyfikacji: 2013-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 

W poniedziałek 11 listopada Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko wraz z Zastępcą, Teresą Sułkowską uczestniczyli w uroczystościach z okazji 95. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody jak co roku zorganizowano na Placu Wolności, na który tłumnie przybyli mieszkańcy z całej Gminy.

Święto przypadające na 11 listopada rozpoczęło się w Nisku od mszy św. za Ojczyznę w Sanktuarium św. Józefa. Po nabożeństwie przedstawiciele władz złożyli kwiaty pod „Tablicą Katyńską" i „Tablicą Żołnierzy AK".

Dalsze uroczystości kontynuowane były na placu Wolności, na który wszyscy zgromadzeni przemaszerowali w okazałym pochodzie, na czele którego szli członkowie Orkiestry Dętej OSP z Zarzecza oraz Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek NCK „Sokół". Pod pomnikiem Wdzięczności przemówienia okolicznościowe wygłosili Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Starosta Powiatu Niżańskiego, po czym nastąpiło wręczenie Patentów Oficerskich i Aktów Mianowania żołnierzom rezerwy, a po nim w hołdzie bohaterom – Apel Pamięci. Następnie Przedstawiciele Władz Gminy i Miasta Nisko, Powiatu oraz liczne delegacje i kluby polityczne złożyły kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności. Na koniec uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu Zespołu Wokalno – Instrumentalnego NCK „Sokół".

Tradycyjnie w uroczystościach udział wzięli m.in. Kompania Reprezentacyjna Garnizonu Nisko, Poczty Sztandarowe, Drużyna Młodzieżowa OSP w Nisku, Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku.

 

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola