Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Niżańskich Odlewników

Data publikacji: 2013-11-21, Data modyfikacji: 2013-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Niżańskie Koło Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich uroczyście obchodziło Dzień Odlewnika. Z tej okazji 15 listopada odbyła się XXIX Karczma Piwna.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Prezesa Koła Terenowego Stowarzyszenia Odlewników Polskich w Nisku, Franciszka Karę oraz członków Zarządu Koła. Była to już 29 Karczma Piwna, w czasie której nie zabrakło konkursów przewidzianych regulaminem Karczmy Piwnej, wspólnych śpiewów, podziękowań i wyróżnień. W spotkaniu uczestniczyła Niżańska Kapela Ludowa pod kierownictwem Mieczysława Koziarza.

Wśród zaproszonych na XXIX Karczmę piwną gości znaleźli się m.in. Burmistrz Niska Julian Ozimek, Zastępca Burmistrza Teresa Sułkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Waldemar Ślusarczyk, doktor inżynier Józef Górny dyrektor generalny w Najwyższej Izbie Kontroli, prezes Zarządu Rady NOT-FSNT w Tarnobrzegu Józefa Okładło, wiceprezesi Marek Modzelewski, Kazimierz Ferenc i Marian Bunarowski, sekretarz Zbigniew Laskowski, członek Zarządu Oddziału STOP w Rzeszowie Grzegorz Goniszewski.

Z okazji Dnia Odlewnika Burmistrz Gminy i Miasta Nisko wręczył listy gratulacyjne, upominki książkowe i okolicznościowe medale wybite z okazji 80-lecia nadania praw miejskich dla Niska. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. Henryk Wyka – najstarszy uczestnik spotkania, przez całe życie związany z niżańskim odlewnictwem. Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali przygotowany przez Koło Terenowe STOP okolicznościowy kufel, upamiętniający 80-lecie nadania praw miejskich dla Niska.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola