Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto nauczycieli w NCK "Sokół"

Data publikacji: 2013-10-14, Data modyfikacji: 2013-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w sali kinowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół" w Nisku 11 października odbyła się uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty. Były podziękowania, życzenia i nagrody, a także koncert znanego muzyka – Andrzeja Sikorowskiego.

Sala kinowa NCK „Sokół" w piątkowy wieczór wypełniona była po brzegi. Swoją obecnością galę uświetnili Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Julian Ozimek, Zastępca Burmistrza Teresa Sułkowska, Radni RM wraz z Przewodniczącym Waldemarem Ślusarczykiem, dyrektorzy, nauczyciele, także ci emerytowani, pedagodzy szkolni, pracownicy oświaty i zaproszeni goście.

W trakcie uroczystości Burmistrz, Julian Ozimek podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za wzorowe wykonywanie obowiązków. - Edukacja młodego pokolenia jest jednym z najważniejszych celów. Nie ulega wątpliwości, że nauczyciel jest w życiu ucznia jedną z osób mających wpływ na kształtowanie jego osobowości. To duża odpowiedzialność, która zobowiązuje do szczególnie solidnej i ciężkiej pracy. Zawód nauczyciela wymaga szczególnych predyspozycji i wysokich kwalifikacji. Dlatego w sposób bardzo tradycyjny w dniu Waszego święta pragnę Wam podziękować za poświęcenie i profesjonalne wypełnianie swoich obowiązków, za rzetelność i zaangażowanie. Życzę również dalszych sukcesów zawodowych oraz szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym – mówił.

Tradycyjnie już wszyscy nauczyciele z rąk Radnych i Burmistrza otrzymali piękne, czerwone róże. Część pedagogów otrzymała za wzorową pracę nagrody finansowe. Wyczytano również osoby, którym przyznano medale Komisji Edukacji Narodowej i Za Długoletnią Służbę.

W części artystycznej dla nauczycieli wystąpił zespół z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół". Gwiazdą uroczystej gali był Andrzej Sikorowski wraz z córką Mają Sikorowską i zespołem. Grupa wykonała kilka znanych przebojów, jak również nowe kompozycje z ostatniej płyty.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola