Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strażacka majówka

Data publikacji: 2013-06-07, Data modyfikacji: 2013-06-07
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 26 maja 2013 r., na placu przy obiektach OSP oraz Domu Kultury w Nowosielcu – Oddziału Zamiejscowego Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół", odbyła się impreza plenerowa pn. „Majówka strażacka".

Przedsięwzięcie rozpoczęło się II Międzygminnym Turniejem Piłki Siatkowej, w którym rywalizowało 7 drużyn OSP z Gminy Nisko, Rudnika nad Sanem i Jarocina. Drużyny walczyły o puchar ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, który zdobyła drużyna OSP z Domostawy. Ponadto II miejsce wywalczyło OSP z Kopek, zaś III miejsce zdobyła drużyna OSP z Nowosielca. W trakcie trwania Turnieju imprezę uatrakcyjnił występ Kapeli wraz z Zespołem „Jeżowianie". Dodatkowo podczas imprezy do degustacji potraw tradycyjnych zachęcały Koła Gospodyń Wiejskich z Jeżowego, Przędzela, Zarzecza i Nowosielca. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych w postaci wesołego miasteczka. Imprezę zakończył festyn z zespołem Atlantic Band. Organizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej" przy wsparciu OSP w Nowosielcu i Sołectwa Nowosielec.

 

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola