Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z teatrem

Data publikacji: 2013-05-21, Data modyfikacji: 2013-05-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W niedzielne popołudnie 19 maja 2013 r., na deskach Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół" zaprezentował się Zespół Teatralny Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" z Dynowa. Formacja gościła w Nisku po raz pierwszy, wystawiając spektakl „Damy i huzary" w reżyserii p. Krystyny Dżuły.

Klasyczna komedia Aleksandra Fredry to opowieść o starych kawalerach – żołnierzach, w których życie nagle wkraczają trzy urocze damy. Perypetie bohaterów rozbawiły niżańską publiczność pozwalając na nowo odkryć ponadczasowy wymiar komedii fredrowskich. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony Zespołu Teatralnego, a zarazem jedną z aktorek była p. Grażyna Malawska. Na jej ręce kwiaty złożyli przedstawiciele niżańskiego Teatru „Kontynuacja".

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół" w Dynowie i jego Teatr od 2007 roku są organizatorami Dynowskich Jesieni Teatralnych, podczas których gościnnie występuje Teatr „Kontynuacja" NCK „Sokół". Publiczność z Dynowa miała okazję obejrzeć spektakle: „Moralność Pani Dulskiej" (2010 r.) oraz „Odprawę posłów greckich" (2011 r.). (Monika Lenczowska)

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola