Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie Comeniusa

Data publikacji: 2013-04-23, Data modyfikacji: 2013-04-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Wizytą w greckim mieście Giannitsa przedstawiciele LO w Nisku zakończyli pierwszą turę zagranicznych wycieczek w ramach Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie". Wcześniej odwiedzili Belgię i Niemcy.

Uczniowie zwiedzil ruiny miasta Pella z pałacem Aleksandra Wielkiego, Edessę, w której znajduje się najsłynniejszy w Grecji wodospad, a także Saloniki z masą zabytków oraz Uniwersytetem Arystotelesa, w którym specjalnie dla gości z Polski odbył się wykład profesora ekonomii i prawa Panayotisa Glavinisa na temat sytuacji ekonomicznej w Europie. W uzdrowisku o nazwie Loutraka uczestnicy pływali w gorących źródłach i basenach.

- Pobyt w Grecji był niesamowity. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim przyjęciem. Choć to my, Polacy, słyniemy z gościnności, to Grecy dzierżą palmę pierwszeństwa w tej dziedzinie. Baliśmy się, że nas "zakarmią" na śmierć – wspomina Paweł, jeden z uczestników wyjazdu. Największe emocje wśród uczestników międzynarodowego spotkania wzbudził pożegnalny wieczór, podczas którego odbyła się prezentacja tańców narodowych. Uczniowie Czarnieckiego zatańczyli poloneza. Szczególny aplauz wywołał fakt, że zrobili to w tradycyjnych strojach, wypożyczonych dzięki uprzejmości NCK „Sokół"w Nisku.

- Pierwszy rok realizacji projektowych zadań wciąż trwa, a uczniowie i nauczyciele podejmują kolejne działania programowe. Wszystkie produkty powstają w języku angielskim. W przyszłym roku szkolnym czekają nas wyjazdy do Hiszpanii, Portugalii i Turcji. Poza tym, w marcu 2014 roku, nasze liceum będzie gospodarzem wizyty uczestników projektu – mówi koordynator Comeniusa w LO, Marcin Folta.

Projekt  finansowany jest ze środków programu Comenius „Uczenie się przez całe życie".

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola