Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sportowe Mikołajki w "Czarnieckim"

Data publikacji: 2013-12-10, Data modyfikacji: 2013-12-12
A A AWydrukDrukuj  
 

6 grudnia w niżańskim liceum odbył się II Siatkarski Turniej Mikołajkowy. To cykliczna impreza organizowana przez społeczność „Czarnieckiego" dla szkół gimnazjalnych powiatu niżańskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Julian Ozimek oraz Starosta Niżański Gabriel Waliłko.

W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły drużyny ze wszystkich gimnazjów w Nisku, gimnazjum w Ulanowie, zespół młodzików AKS Orkan Nisko oraz reprezentacja gospodarzy. Otwarcia dokonali Starosta Niżański Gabriel Waliłko, główny specjalista ds. promocji gminy Amanda Siudy, dyrektor szkoły Jerzy Stelmach i prezes AKS Orkan Nisko Adam Madej.

Oficjalnego przekazania koszulek dla reprezentacji LO dokonali przedstawiciele sponsorów – firm Inter Marche i Brico Marche. Atrakcją turnieju był pokaz Capoeiry – sztuki walki wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Został on przygotowany przez Companhia Pernas Pro Ar Nisko.

- Celem imprezy jest propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego przez uprawianie popularnej w naszej szkołę dyscypliny jaką jest siatkówka. Tradycją jest, iż ten dzień spędzamy w „Czarnieckim" na sportowo i wesoło - mówi Agata Zych, inicjatorka imprezy.

W tym dniu Św. Mikołaj nie zapomniał o prezentach dla potrzebujących. Klasa IIIA pod okiem wychowawczyni Doroty Oleksak zorganizowała Charytatywny Kiermasz Mikołajkowy. Na stoisku można było nabyć wykonane przez uczniów świąteczne ozdoby. Dla łakomczuchów nie zabrakło babeczek i ciastek. Zebrane pieniądze przeznaczono na Fundację Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie.

Pierwsze miejsce w II Siatkarskim Turnieju Mikołajkowym zajęli zawodnicy AKS Orkan Nisko, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z LO Nisko, a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z ZS nr 3 w Nisku. Nagrody zwycięzcom turnieju wręczyli Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Julian Ozimek oraz dyrektor szkoły Jerzy Stelmach.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola