Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia wg regionu
Ogłoszenia

Skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich!

Data dodania: 2012-02-23
Kategoria: Finanse, prawo » Prawne
 
Czy wiesz o co możesz się ubiegać jako obywatel? Chciałabyś/chciałbyś skorzystać z porady prawnej lub obywatelskiej, ale nie wiesz do kogo się zwrócić lub nie stać Cię na odpłatne porady prawne? Znalazłaś/eś się w trudnej sytuacji życiowej wskutek nieznajomości przepisów prawnych? Pragnąc zwiększyć świadomość praw i obowiązków obywateli Fundacja „Fundusz Inicjatyw” realizuje projekt „Aktywne obywatelstwo” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego obejmujący bezpłatny dostęp do porad prawnych i obywatelskich.

Od marca 2011 r. prężnie działają trzy Biura Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego Fundacji „Fundusz Inicjatyw”, których usługi skierowane są do mieszkańców powiatów niżańskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzeg.
W Biurach można zasięgnąć porad prawnych, w tym pomocy w opracowywaniu pism dotyczących kwestii prawnych, oraz porad obywatelskich - dotyczących spraw rodzinnych, mieszkaniowych, finansowych, spadkowych, własnościowych, konsumenckich, imigracji, repatriacji, świadczeń socjalnych, ubezpieczenia społecznego, zatrudnienia, bezrobocia i innych.
Do korzystania z bezpłatnych porad zapraszamy w szczególności osoby niezamożne, które w wyniku nieznajomości przepisów prawnych znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Od początku działalności z usług Biura w Nisku skorzystało niemal 800 osób, natomiast ilość udzielonych porad przekroczyła 1000.
Porady świadczone są z zachowaniem zasad bezpłatności, poufności, bezstronności, aktualności i rzetelności informacji przez 9 doradców prawnych/obywatelskich.
Doradcy prawni i obywatelscy są dostępni w dni powszednie do godz. 16, jak również wieczorami i w soboty. Szczegółowe informacje dotyczące projektu, świadczonych usług oraz harmonogramy dyżurów doradców są dostępne w Biurach Porad Prawnych i Obywatelskich:
• w Nisku: ul. Kościuszki 8, I piętro, tel./fax. 15 802 20 09, (Budynek Domu Nauczyciela);
• w Stalowej Woli: ul. Kwiatkowskiego 9, pokój 153, 154, tel./fax: 15 814 91 14, (Budynek Inkubatora Technologicznego);
• w Tarnobrzegu: ul. 1 Maja 4 a, X piętro, pokój 1004, tel./fax. 15 822 15 60, 15 822 15 88, 15 822 40 08 wew. 297, tel. kom. 519 144 742, (Budynek Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego);
oraz na stronie internetowej Fundacji www.ffi.org.pl/aktywneobywatelstwo/ .
Kontakt
Biuro Porad Prawnych i Obywatelskich w Nisku: ul. Kościuszki 8, I piętro, tel./fax. 15 802 20 09, (Budynek Domu Nauczyciela).
W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM PORADAMI PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE UMAWIANIE NA PORADĘ.
 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
niżański 

Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola