Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rysunek metaforyczny w NCK "Sokół"

Data publikacji: 2013-08-20, Data modyfikacji: 2013-08-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 16 sierpnia w sali Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół" odbyło się otwarcie wystawy rysunku metaforycznego Jacka Frąckiewicza.

Autor prac jest malarzem, grafikiem, ilustratorem. Ukończył studia na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.

Dorobek artystyczny pana Jacka jest bardzo bogaty. Świadczy o tym ponad 120 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą oraz udział w ponad 800 wystawach zbiorowych malarstwa, grafiki, ilustracji i rysunku satyrycznego na całym świecie. Prace autora znalazły odbiorców i uznanie m.in. w Niemczech, Austrii, Chorwacji, Serbii, Szwecji, Danii, Włoszech czy Ukrainie. Jacek Frąckiewicz to laureat 104 nagród i wyróżnień krajowych i międzynarodowych konkursów. Jego prace publikowane były w ponad 30 tytułach prasowych.

Organizatorami przedsięwzięcia jest Niżańskie Centrum Kultury „Sokół" oraz Towarzystwo Ziemi Niżańskiej. Wszystkich zainteresowanych twórczością Jacka Frąckiewicza zapraszamy do NCK „Sokół'. Wystawa czynna będzie do 30 września 2013 r.

Galeria zdjęć

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola