Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozwój Bibliotek

Data publikacji: 2013-06-10, Data modyfikacji: 2013-06-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 6 czerwca w niżańskiej bibliotece miejskiej odbyło się pierwsze z cyklu 4 spotkań zorganizowane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, z grantu pozyskanego z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

W czasie spotkania zaproszeni goście – reprezentanci Burmistrza Miasta i Gminy Nisko, Starostwa Powiatowego oraz pracownicy z bibliotek partnerskich mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat Programu Rozwoju Bibliotek, możliwości pozyskiwania funduszy, nawiązywania partnerstw ze stowarzyszeniami, organizacjami i instytucjami. Bibliotekarze podzielili się doświadczeniami oraz przedstawili jak zmieniły się ich placówki po przystąpieniu do programu - za szczególnie ważne uznali szkolenia informatyczne i doskonalące umiejętności interpersonalne, a także pozyskany sprzęt komputerowy, który bardzo przydaje się w pracy. Bibliotekarze przedstawili ciekawe projekty jakie zrealizowali - kurs komputerowy dla seniorów, odbył się także pokaz scrapbookingu - techniki ręcznego tworzenia i zdobienia albumów, kartek itp. Jednym z zaproszonych gości był Prezes Stowarzyszenia Turystyczno-Ekologiczno-Przyrodniczego Ziemi Niżańskiej. Stowarzyszenie jest partnerem MBP w realizacji projektu "Ekologia to nałóg", a spotkanie to stało się okazją do rozwiązania konkursów realizowanych w ramach w/w projektu. Laureatkami konkursu filmowego, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, zostały uczennice Gimnazjum nr 3 w Nisku - Karolina Waszkiewicz, Aleksandra Gemzik i Alicja Bieleń. Zrealizowały film pod kierunkiem nauczyciela – Pana Krzysztofa Szczepanika. Jako nagrody otrzymały urządzenia mp4 i książki. Pozostali nagrodzeni to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowosielcu - Agnieszka Szostak, Partycja Kotwica, Szymon Marchut – zostali nagrodzeni pendrivami i książkami.

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola