Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Rewitalizacja przestrzeni publicznej w Nisku" - wizyta studyjna

Data publikacji: 2013-11-29, Data modyfikacji: 2013-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 

We wtorek 26 listopada w Urzędzie Gminy i miasta Nisko gościli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Wizyta studyjna, w której udział wzięli również dziennikarze miała na celu zapoznanie się z efektami realizacji inwestycji pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej w Nisku".

Wizytujący zapoznali się z założeniami projektu rewitalizacji oraz wzięli udział w dyskusji, która dotyczyła efektów zrealizowanego zadania. Ponadto dziennikarze i przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego obejrzeli film promocyjny o Nisku oraz prezentację zawierającą skrót wszystkich działań przygotowanych w ramach rewitalizacji. Na pytania zadawane przez gości odpowiadali Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Julian Ozimek oraz Główny Specjalista ds. Promocji, Amanda Siudy.

Zadanie obejmujące rewitalizację zakończyło się w tym roku. Głównym, założonym celem projektu był wzrost poziomu rozwoju społeczno – gospodarczego i przestrzennego oraz poziomu atrakcyjności i estetyki miasta Nisko, co ma się przyczynić do ożywienia obszaru objętego rewitalizacją i wpłynąć na wzmocnienie Niska jako ośrodka miejskiego. Koszt całej inwestycji to prawie 5,5 miliona złotych, z czego 82,88 % to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

– Ta kwota pozwoliła na przebudowę całości terenu czyli rewitalizację Małych i Dużych Plant. Odnowiono budynek Urzędu Gminy, Gimnazjum, zrewitalizowano Park Miejski i wiele innych elementów. Udało się stworzyć taki projekt, który owocuje swoim wyglądem i o to chodziło, żeby pokazać ładne, schludne i czyste miasto – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Po części prezentacyjnej grupa wizytująca udała się na zwiedzanie Niska, a w szczególności miejsc, które zmieniły się dzięki rewitalizacji.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola