Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rewitalizacja Parku Miejskiego w Nisku

Data publikacji: 2013-05-10, Data modyfikacji: 2013-05-10
A A AWydrukDrukuj  
 

W Nisku trwa realizacja kolejnego etapu Rewitalizacji Przestrzeni Publicznej. Swym zakresem obejmie ona szereg zadań w Parku Miejskim i dalsze działania przy odnowie budynku Urzędu Gminy i Miasta przy ulicy Kościuszki.

Park Miejski zmieni się nie do poznania. Powstanie w nim amfiteatr ze sceną plenerową, szaletami oraz garderobą. Wybudowana zostanie siłownia na powietrzu, w której znajdą się urządzenia do rehabilitacji takie jak kierownica, poręcze, ster, łyżwy, narty, winda, huśtawka. Tuż obok wejścia do Parku Miejskiego staną tablice informacyjne z mapą przestrzenną oraz historią parku. Zamontowanych zostanie 37 nowych ławek i koszy na śmieci. Wewnątrz parku stanie też posąg Amorka. Co istotne cała przestrzeń będzie objęta monitoringiem wizyjnym z 3 kamer, podgląd z których będzie dostępny dla niżańskiej policji. Pojawi się także dodatkowe oświetlenie. Renowacji doczekają się wszystkie alejki w parku. Nie dość, że będą one zbudowane praktycznie od nowa, to pokryte będą 3 rodzajami nawierzchni – z różnokolorowej kostki brukowej, kostki umożliwiającej jazdę na rolkach i deskorolce oraz nawierzchni żwirowej.

Prace w Parku Miejskim trwają od kilku miesięcy. Powstały już fundamenty i ściany żelbetonowe amfiteatru oraz fundamenty pod urządzenia do ćwiczeń. Wykonawca przygotował również ławy fundamentowe pod nowy most, w miejsce startego, który został rozebrany. Zamówiono wszystkie elementy tzw. małej architektury, m.in. zegar słoneczny, urządzenia do ćwiczeń w siłowni terenowej, stół kamienny z siedziskami. Koniec robót przewidziano na wrzesień 2013 roku. Rewitalizacja Parku Miejskiego wyniesie ponad 1 milion 982 tysiące złotych.

Z kolei prace przy wymianie dachu, okien i renowacji elewacji w budynku Urzędu Gminy i Miasta przy ulicy Kościuszki potrwają do końca czerwca. Koszt tego zadania to blisko 257 tysięcy złotych.

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola