Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Razem w ten świąteczny czas"

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 na osiedlu Nisko – Malce 17 grudnia odbyła się uroczystość dla mieszkańców pod hasłem „Razem w ten świąteczny czas". Organizatorami było Stowarzyszenie Rozwoju Osiedla „Malce" w Nisku wraz z Radą Osiedla i Szkołą Podstawową Nr 6 na Malcach.

Na początku przybyłym gościom została zaprezentowana część artystyczna. Później odbył się konkurs na „Najpiękniejsze wielopokoleniowe wykonanie kolędy", przebiegający pod patronatem prezesa Stowarzyszenia.

W konkursie brali udział uczniowie wraz z rodzinami. Laureatom konkurencji konkursowych wręczono statuetki i dyplomy. Natomiast wszystkim wykonawcom zostały ufundowane słodycze.

Po części artystycznej nastąpiło wspólne świętowanie, którego atmosferę podkreśliło śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu, ekspozycja ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów, a także degustacja świątecznych ciast.

Wszystkim gościom spodobała się idea wspólnego świętowania integrująca środowisko lokalne ze szkołą. Zrealizowany projekt miał na celu podtrzymywanie tradycji i pielęgnowanie relacji międzyludzkich w wielopokoleniowej rodzinie.

Marek Beer - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Osiedla „Malce" w Nisku

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola