Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarcie kompleksu boisk"Orlik 2012" przy ZS Nr 2 w Nisku

Data publikacji: 2013-05-08, Data modyfikacji: 2013-05-08
A A AWydrukDrukuj  
 

30 kwietnia przy Zespole Szkół nr 2 w Nisku odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk „Moje boisko – Orlik 2012". Obiekt powstał dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy i Miasta Nisko.

Na kompleks boisk sportowych przy ZS nr 2 w Nisku składa się boisko piłkarskie o wymiarach 30x60 m ze sztucznej trawy oraz boisko wielofunkcyjne (19,1 m na 32, 1 m) przeznaczone do koszykówki, piłki siatkowej i tenisa ziemnego wraz z szatniami i zapleczem socjalnym. Inwestycję zrealizowano w ramach Programu rządowego „Moje Boisko Orlik 2012", którego głównym założeniem jest udostępnienie społeczeństwu, a  szczególnie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego uprawiania sportu na bezpiecznych i nowoczesnych boiskach sportowych. Boiska są ogólnodostępne i bezpłatne. Wartość inwestycji to ponad 1 milion 100 tysięcy złotych (1.106.000). Realizację przedsięwzięcia dofinansowali: Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 500 tysięcy złotych, a także Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w kwocie 333 tysiące złotych. Pozostała kwota to środki własne Gminy. Wykonawcą zadania była firma Usługi Remontowo-Budowlane Eugeniusza Drabika z Jeżowego.

Zobacz galerię

Uroczystości rozpoczęły się od powitania przez Dyrektor Szkoły, Danutę Gorczycę przybyłych gości. Następnie odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi, w którym uczestniczyli m.in. Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Maria Ragan, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego, Jan Domarski, piłkarz, reprezentant Polski, zdobywca 3 miejsca podczas mistrzostw świata w Niemczech w 1974 r., Waldemar Ślusarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Krzysztof Baran, Przewodniczący Rady Rodziców, ks. Adam Kochmański, Danuta Gorczyca, Dyrektor ZS Nr 2 w Nisku. Po poświęceniu boisk, goście przeszli na salę gimnastyczną, gdzie głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Julian Ozimek. - Jest to miejsce do rozbudzania aktywności fizycznej i miejsce spędzania wolnego czasu. Oddany w dniu dzisiejszym „Orlik" to nie pierwszy w Gminie Nisko. Od kilku lat rozwijamy bazę sportową w naszej Gminie, aby dać możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego. Oddaliśmy do użytku szereg ważnych obiektów sportowych m.in. salę gimnastyczną w  Nowosielcu, boiska wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 2, boiska w  Zarzeczu i Nowosielcu wraz z placami zabaw, kompleksy boisk sportowych „Orlik 2012" przy Zespole Szkół nr 3 oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr  1. Rozpoczęliśmy budowę Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w  Racławicach, gdzie w użytkowaniu jest skatepark oraz nowoczesny plac zabaw. Łącznie na wszystkie te inwestycje Gmina wydała około 8 milionów złotych.

Do zgromadzonych gości w przemówieniach zwrócili się również Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zygmunt Cholewiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Waldemar Ślusarczyk oraz Prezes Oddziału ZNP w Nisku, pani Czesława Stańko. Odczytane zostały też listy gratulacyjne i życzenia od pani Minister Sportu i Turystyki, Joanny Muchy, Minister Edukacji Narodowej,  Krystyny Szumilas, Wicewojewody Podkarpackiego, Alicji Wosik, Dowódcy 3 Batalionu Inżynieryjnego im. ppłk. Rudolfa Matuszka, ppłk. Leszka Stępnia.

W dalszej części uroczystości uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Nisku pod kierunkiem Małgorzaty Marchut zaprezentowali program artystyczny, któremu przyświecało motto: „W życiu ważny jest nie triumf lecz walka. Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój". Przypomnieli oni historię sportu, począwszy od starożytnej Grecji aż do współczesnych olimpiad, wiążąc to z działalnością sportową szkoły. Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego z NCK „Sokół". Trzy grupy taneczne zaprezentowały układy: „Dzikuski", „W prezencie", „Życia sens", „Na fali", natomiast uczennice ze szkoły podstawowej pod opieką Henryka Rzuciło zaśpiewały piosenki specjalnie przygotowane na tą uroczystość. O oprawę plastyczną, która podkreślała sportowy charakter uroczystości, zadbała Ewa Bajek. W holu szkoły można było też obejrzeć wystawę prac plastycznych.

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola