Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy budżet przyjęty

Data publikacji: 2014-01-22, Data modyfikacji: 2014-01-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Nisku radni znaczną większością głosów przyjęli przygotowaną i przedstawioną przez Burmistrza Gminy i Miasta uchwałę budżetową na 2014 rok. W nowym roku finansowym przewidziano do wykonania kilkadziesiąt ważnych inwestycji na terenie całej Gminy.

Łączna kwota planowanych dochodów budżetowych w 2014 roku wyniesie 52 792 038 złotych natomiast wydatki zamkną się kwotą 63 027 664 złotych.

- Budżet w 2014 roku jest wyjątkowo optymistyczny. Mamy bardzo dobrą sytuację finansową, budżet jest dobry, przygotowany z myślą o mieszkańcach. Wszystkie inwestycje realizowane zgodnie z budżetem przyniosą znaczną poprawę warunków życia społeczeństwa. Z kolei te zadania, które zostały nakreślone przez mieszkańców poprzez wnioski zewnętrzne w zasadzie wszystkie zostały uwzględnione, są realizowane i z tego się cieszymy. Zadłużenie jest bardzo niskie i na bieżąco będzie zmniejszane – informuje Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Wśród planowanych inwestycji, które będą realizowane z wykorzystaniem znacznej części nowych środków budżetowych znajdzie się szereg zadań związanych z poprawą infrastruktury wodnej i kanalizacyjnej na terenie Gminy. Około 3 700 000 zł przeznaczonych zostanie na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w Nisku przy ulicy Reymonta, a ponad 1 000 000 zł na rozbudowę sieci kanalizacji na osiedlu Malce w rejonie ulicy Sandomierskiej (VIII etap). Liczba kolektorów ściekowych zwiększy się również w ulicy Głowackiego, gdzie na roboty budowlane przeznaczono 900 000 zł. Do ważnych przedsięwzięć określonych w tegorocznym budżecie należy przebudowa dróg gminnych – ulic Kościuszki, Słowackiego, Leśnej, Błonie, Ogrodowej w sołectwie Zarzecze. Zadanie to, mające na celu rozwiązanie układu komunikacyjnego, kosztować będzie 1 000 000 zł. Tyle samo wyniesie przebudowa dróg gminnych – ulic Czerniawy, Borowej i Piaskowej. Kontynuowane będą również prace przy rozbudowie sieci wodociągowych. Tylko w samej ulicy Reymonta na ten cel zostanie przeznaczonych około 400 000 zł. Blisko 600 000 zł trafi na poszerzenie Zbiornika Małej Retencji w Nisku – Podwolinie. Zadanie będzie polegało na wydzieleniu części kąpieliskowej wraz z niezbędną infrastrukturą. Podobne kwoty z budżetu przeznaczone będą na budowę kortów tenisowych w ramach Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Racławicach oraz na budowę Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Nowosielcu. Z kolei za 500 000 zł przebudowane zostanie boisko sportowe na osiedlu Podwolina. W planach jest jeszcze m.in. budowa budynku mieszkalnego na potrzeby socjalne za około 400 000 zł, zakup samochodu pożarniczego dla OSP Nowosielec za 300 000 zł i termomodernizacja Żłobka Miejskiego również za 300 000 zł. Ruszą również prace nad sporządzeniem dokumentacji krytej pływalni w Racławicach.

Budżet w 2014 roku w pełni zabezpieczy możliwość realizacji około 36 inwestycji na terenie Gminy i Miasta Nisko. Przeznaczono na nie w sumie blisko 14 000 000 zł.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola