Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa ulica Torowa

Data publikacji: 2013-07-30, Data modyfikacji: 2013-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Od kilku dni trwa remont ulicy Torowej w Nisku. W ramach inwestycji powstanie nowa jezdnia.

Gmina Nisko na realizację projektu otrzymała z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promesę w wysokości 500 tysięcy złotych. Dofinansowanie stanowi 80% wartości zadania. Pozostałe 20% to środki pochodzące z budżetu Gminy.

Remont ulicy Torowej jest na półmetku. Zanim jednak doszło do realizacji zadania, przez kilka lat Burmistrz Gminy i Miasta Nisko prowadził negocjacje z przedstawicielami PKP. Kolejarze musieli wyrazić zgodę na wykonanie remontu, bo część pasa drogowego leży przy samych torach i stanowi własność Kolei. Ponadto przez lata kwestia własności niektórych fragmentów nie była uregulowana.

- Rozmowy dotyczące remontu ulicy Torowej prowadzone były od dłuższego czasu i obejmowały wiele zagadnień dotyczących nie tylko kwestii własności gruntów, ale też zabezpieczenia torów i komunikacji pociągów na czas trwania robót. Nie było łatwo, ale udało nam się wypracować porozumienie z przedstawicielami PKP. Udało się otrzymać również promesę na to zadanie więc pozostaje się tylko cieszyć z kolejnej wyremontowanej drogi w naszej Gminie – mówi Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i miasta Nisko.

Dzięki staraniom Burmistrza mieszkańcy niebawem będą mogli korzystać z nowej drogi. Asfaltowa nawierzchnia zostanie położona na całej długości ul. Torowej, od skrzyżowania z ulicą Rzeszowską, aż do wylotu w Racławicach. Wykonawcą inwestycji jest Przemyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Przemyślu. Prace na ulicy Torowej mają potrwać do końca sierpnia.

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola