Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa łódź dla OSP Nisko

Data publikacji: 2013-10-08, Data modyfikacji: 2013-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 

Ochotnicza Straż Pożarna w Nisku wzbogaciła się o nową łódź patrolową. Sprzęt dla jednostki został zakupiony przez Gminę i Miasto Nisko, a oficjalne jego przekazanie wraz z wodowaniem i chrztem miało miejsce 30 września na zbiorniku retencyjnym w Podwolinie.

Łódź Marine z przyczepą podłodziową, silnikiem zaburtowym Yamaha i dodatkowym wyposażeniem kosztowała ponad 20,5 tysiąca złotych, z czego około 14 tysięcy złotych to dotacja przyznana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w ramach wniosku pn. „Przygotowanie Gminy do prowadzenia działań przeciwpowodziowych i ratowniczych na terenach wodnych oraz ciekach znajdujących się na terenie Gminy i Miasta Nisko poprzez doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt pływający."

- Jest to łódź patrolowa, zabezpieczająca, dlatego mam nadzieję, że drużyna niżańska w tym kierunku będzie się rozwijać. W przyszłości liczę na to, że będziemy jeszcze straż dozbrajać łącznie z wyposażeniem obiektów. Dziś przekazujemy nowy sprzęt więc niech służy jak najlepiej i najdłużej. Gratuluję druhom z OSP Nisko – mówi Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Łódź wraz z pełnym wyposażeniem w ręce druhów z OSP została przekazana w poniedziałek 30 września. W uroczystości uczestniczyli m.in. Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Gabriel Waliłko, Starosta Powiatu Niżańskiego, Amanda Siudy, Główny Specjalista ds. Promocji, która przygotowała wniosek o dotację na zakup łodzi, Paweł Warchoł, podinspektor ds. Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego, Robert Napieracz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nisku, Mariusz Czech, Komendant Gminny OSP Nisko oraz druhowie i druhny z OSP Nisko. Sprzęt pływający został poświęcony przez kapelana powiatowego strażaków ks. kanonika Stanisława Konika. Podczas uroczystości nie zabrakło również tradycyjnego chrztu, tak więc zanim łódka została spuszczona na wodę o jej burtę rozbito butelkę szampana. Następnie odbyły się rejsy próbne.

Nowy sprzęt ułatwi pracę strażakom z OSP Nisko. Do tej pory druhowie z racji posiadanego wyposażenia wspierali głównie działania Państwowej Straży Pożarnej, przede wszystkim przy pożarach nieużytków. Dzięki doposażeniu w sprzęt pływający druhowie będą mogli teraz nieść pomoc podczas akcji ratunkowych na zbiornikach wodnych.

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola