Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nisko wyróżnione w konkursie "Unijne Perły Podkarpacia"

Data publikacji: 2013-12-10, Data modyfikacji: 2013-12-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Gmina i Miasto Nisko została wyróżniona w konkursie „Unijne Perły Podkarpacia". Konkurs zorganizowano po raz drugi, i tak jak przed rokiem miał on na celu promocję inicjatyw, które zrealizowane zostały ze środków unijnych w Województwie Podkarpackim.

Najciekawsze projekty zrealizowane przy udziale środków unijnych, które zmieniają oblicze regionu w ostatnich tygodniach mogli oceniać mieszkańcy całego Podkarpacia. W tym roku odbyła się już druga edycja imprezy. Do konkursu zgłoszono ponad 70 inicjatyw i inwestycji. Z pośród nich wybrano 19 projektów nominowanych w 5 kategoriach: perła wśród projektów społecznych, perła wśród projektów przedsiębiorców, perła wśród projektów dot. turystyki i kultury, perła wśród projektów dot. infrastruktury technicznej i publicznej, perła wśród projektów dot. ochrony środowiska i rewitalizacji.

Na projekty zgłoszone do konkursu w ciągu dwóch tygodni w internetowym głosowaniu oddano w sumie 15 000 głosów. Nisko znalazło się wśród 19 projektów nominowanych. Jest to wielki sukces.

– Z satysfakcją odebrałem informację, że Nisko zostało nominowane do konkursu „Unijne Perły Podkarpacia". Złożono 70 wniosków, a wśród nich znalazło się także Nisko, które otrzymało wyróżnienie wśród 4 projektów w kategorii dot. rewitalizacji. Uznaję to za sukces i cieszę się, że mieszkańcy uznali nasz wysiłek. Faktycznie miasto zmieniło swoje oblicze w zdecydowany sposób, czego nie da się ukryć, a widać to szczególnie w porze nocnej. Oby takich perełek było w Nisku więcej w przyszłości – mówi Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

W piątek 6 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się podsumowanie konkursu oraz przyznanie nagród. Nisko otrzymało wyróżnienie za nominację w kategorii perła wśród projektów dotyczących ochrony środowiska i rewitalizacji. Mieszkańcy mogli ocenić i zagłosować na projekt pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej w Nisku". Wyróżnienie dla Niska osobiście odebrał z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego, Władysława Ortyla Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

–

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola