Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nisko najwyżej spośród wszystkich gmin Podkarpacia!

Data publikacji: 2013-12-13, Data modyfikacji: 2013-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Gmina i Miasto Nisko zajęła I miejsce w tegorocznym rankingu "Złota Setka Gmin Podkarpacia" - Rankingu Aktywności Gospodarczej. Jest to prestiżowe zestawienie najlepszych samorządów Podkarpacia corocznie organizowane przez Nowiny i Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie.

- W tym roku Nisko w klasyfikacji ogólnej wyprzedziło pozostałe gminy. Znaleźliśmy się m.in. przed Stalową Wolą, Jasłem, Krosnem i Leskiem, a nawet samym Rzeszowem. Trzeba tu wziąć pod uwagę, że w rankingu udział wzięło 160 gmin z całego Podkarpacia, dlatego najwyższa lokata to ogromny prestiż i wyróżnienie. Ponadto Gmina otrzymała nagrodę za I miejsce spośród gmin miejsko-wiejskich oraz tytuł lidera w kategorii Skuteczny Beneficjent Środków Unijnych. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu Niska. Dziękuję – mówi Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

W składzie kapituły tegorocznego rankingu znalazło się wiele znanych i cenionych osobistości pod przewodnictwem dr Krzysztofa Kaszuby – rektora Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie. O końcowym miejscu w złotej setce decydowała zsumowana aktywność gospodarcza, na którą składało się wiele czynników i kategorii. Wszystko to poparte było danymi z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. Nisko najlepiej zostało ocenione przede wszystkim w kategorii pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych. Tylko w latach 2007 – 2013 Gmina pozyskała dla zrealizowanych zadań kwotę w wysokości około 57 milionów złotych.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola