Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niezwykła Jubilatka

Data publikacji: 2013-04-30, Data modyfikacji: 2013-04-30
A A AWydrukDrukuj  
 

105. urodziny 29 kwietnia obchodziła Katarzyna Sagan z Zasania w Gminie Nisko. Jubilatka świętowała w gronie rodziny, krewnych i zaproszonych gości.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli także Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Julian Ozimek oraz kierownik USC w Nisku, Lucyna Drąg. - Składam serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i 200 lat życia. Mam nadzieję, że na 110. urodziny również się spotkamy – mówił Burmistrz Julian Ozimek, wręczając pani Katarzynie okolicznościowy ryngraf i prezent. Lucyna Drąg przekazała Jubilatce kwiaty i dyplom z gratulacjami.

Pani Katarzyna urodziła się 29 kwietnia 1908 roku w Kłyżowie. Całe swoje dorosłe życie spędziła w Zasaniu, gdzie razem z mężem, Janem prowadziła gospodarstwo rolne. Jubilatka była świadkiem obu wojen światowych. W czasie okupacji hitlerowskiej przez 22 miesiące ukrywała w swoim domu Żyda, za co później została wyróżniona najważniejszym izraelskim odznaczeniem cywilnym - medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Jubilatka doczekała 2 córek, 4 wnuków, 11 prawnuków i 2 praprawnuków.

Według Katarzyny Sagan nie ma jednej recepty na osiągnięcie tak zacnego wieku. Przede wszystkim trzeba wykazywać się pogodą ducha, dużo pracować najlepiej na świeżym powietrzu i odżywiać się naturalnymi produktami. No i nie chodzić do lekarzy. - Raz w życiu poszłam do lekarza. Zbadał mnie i powiedział, że tylko piasek ze mnie chorobę wyciągnie. Jak to usłyszałam, to wyszłam z gabinetu i nigdy więcej do żadnego nie poszłam. Nigdy też nie byłam w szpitalu – mówi Katarzyna Sagan.

Pani Katarzyna cieszy się dobrym zdrowiem, lubi dobrze zjeść i pooglądać telewizję. - Babcia zawsze lubiła ruch. Pamiętam jak się nami zajmowała. Później dopingowała nas do pracy na roli, uczyła nas pracy. Zawsze była wesoła. Cały czas zaraża nas swoim poczuciem humoru. Ma mnóstwo energii i siły. Do dziś nie zapomina o naszych urodzinach i rocznicach – opowiada Mariusz Pyko, wnuk Katarzyny Sagan.

Podczas uroczystości z okazji 105. urodzin Pani Katarzyny goście odśpiewali dla niej gromkie „200 lat". Nie zabrakło też tortu urodzinowego i symbolicznej lampki szampana.

 

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola