Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MSZA w BANACHACH

Data publikacji: 2017-09-29, Data modyfikacji: 2018-07-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 24 września 2017r. na cmentarzu wojennym w Banachach odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji żołnierzy spoczywających na tamtejszym cmentarzu, poległych w czasie kampanii wrześniowej w 1939r. W bieżącym roku przypada 78 rocznica tych wydarzeń. Wśród licznie zgromadzonych wiernych w uroczystościach udział wzięli, Wójt gminy Henryk Bździuch, Przewodniczący Rady Gminy w Harasiukach Dariusz Łebko , ppłk Leszek Stępień Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku, ppłk Zbigniew Drożdżewski Dowódca Garnizonu w Nisku, por. Grzegorz Kondeusz Dowódca 3 Kompanii Regulacji Ruchu w Nisku, Kapelan Jednostki Wojskowej w Nisku Ks. ppłk. Szczepan Madoń, kpt. Ireneusz Stafiej Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Nisku, mł. insp. Janusz Śnios Komendant Powiatowy Policji w Nisku oraz Poczty Sztandarowe OSP z terenu gminy Harasiuki. Mszy św. przewodniczył ks. Rudolf Karaś, proboszcz parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Starym Bidaczowie ,...

Pełna treść wiadomości na: aktualnosci121041
harasiuki.pl, Źródło artykułu: harasiuki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola