Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mistrzowie ortografii

Data publikacji: 2013-05-17, Data modyfikacji: 2013-05-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku, 16 maja 2013roku, w Gimnazjum w Zarzeczu, odbył się Gminny Konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii w Gimnazjum". Tym razem było to już siódme spotkanie z zawiłymi regułami polskiej ortografii.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie wszystkich niżańskich gimnazjów. Łącznie w konkursie wzięło udział 15 uczniów. Organizatorem konkursu byli nauczyciele z Gimnazjum w Zarzeczu: pani Barbara Kudyba, pani Małgorzata Krawczyk i pani Beata Małek. Patronem i fundatorem nagród był burmistrz Gminy i Miasta Nisko, pan Julian Ozimek.

Podstawowym celem, jaki przyświecał organizatorom konkursu, było pobudzanie szacunku do języka ojczystego, szerzenie kultury języka i jego poprawności, wykorzystanie uczniowskiej energii i umiejętności do zdrowej i szlachetnej rywalizacji. Uczniowie zmagali się z dyktandem, naszpikowanym ortograficznymi pułapkami oraz z testem, w którym musieli wykazać się doskonałą znajomością ortografii.

 

Komisja w składzie: Grażyna Gorczyca, Elżbieta Domańska, Małgorzata Marchut, Mirosław Szczęch, Małgorzata Krawczyk, Beata Małek pod przewodnictwem Barbary Kudyby wyłoniła laureatów konkursu. Żadnej z prac nie ominęły błędy. Walka była jednak wyrównana, a niewielkie różnice punktowe między ocenionymi pracami świadczą o wysokim poziomie uczestników konkursu.

Tytuł „Mistrza Ortografii w Gimnazjum" przypadł w udziale po raz kolejny uczennicy Gimnazjum nr 3 w Nisku- Izabeli Oleksak. Tytuł „Wicemistrza Ortografii w Gimnazjum" otrzymali: uczennica Gimnazjum w Zarzeczu- Anna Janiec i uczeń Gimnazjum nr 3 w Nisku- Michał Zając.

Barbara Kudyba

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola