Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kaktus 2013

Data publikacji: 2013-06-05, Data modyfikacji: 2013-06-06
A A AWydrukDrukuj  
 

W Gimnazjum nr 1 w Nisku 28 maja odbył się Konkurs Matematyczny „Kaktus 2013". Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Główne cele konkursu to m.in. motywowanie szkół do rozpoznania i rozwijania kompetencji oraz zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, integrowanie uczniów gimnazjów powiatu niżańskiego interesujących się matematyką, rozwijanie matematycznych zainteresowań i uzdolnień, inspirowanie uczniów do lepszego przygotowania się do nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, umożliwienie uczniom przeżycia chwil zdrowej rywalizacji, czy pokazanie uczniom piękna tego przedmiotu i czystości metod dedukcyjnych.

W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących gimnazjów z Gminy Nisko: Gimnazjum nr 1 w Nisku, Gimnazjum nr 2 w Nisku, Gimnazjum nr 3 w Nisku, Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu. Do konkursu nauczyciel uczący matematyki delegował po jednym przedstawicielu z każdej klasy, co łącznie dało 27 uczestników. Czas przeznaczony na rozwiązanie 5 zadań otwartych wynosił maksymalnie 60 minut. Prace konkursowe oceniane były przez komisję ,w skład której wchodzili nauczyciele matematyki uczący we wszystkich gimnazjach. Po konkursie sporządzony został protokół dotyczący wyników i składu komisji. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Juliana Ozimka – Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Nagrody wręczyły Teresa Sułkowska, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko oraz Renata Partyka, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nisku. Ponadto nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali dyplomy uznaniowe za ich wkład i zaangażowanie w pracę ze swoimi podopiecznymi. Podziękowania od pani burmistrz za przygotowanie konkursu otrzymały jego organizatorki - nauczycielki matematyki Gimnazjum nr 1 w Nisku: Anna Kuryła i Barbara Mierzwa.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy pierwsze:

I miejsce - Wojciech Habigier – Gimnazjum nr 1 w Nisku

II miejsce – Aneta Raczyńska - Gimnazjum nr 1 w Nisku

III miejsce – Wojciech Krawczyk – gimnazjum nr 3 w Nisku

Klasy drugie:

I miejsce – Damian Kata – Gimnazjum nr 3 w Nisku

II miejsce – Bartłomiej Wójcik – Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu

III miejsce – Ewa Dryja - Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu

Klasy trzecie:

I miejsce – Renata Miazgowicz – Gimnazjum nr 1 w Nisku

II miejsce – Agata Burghardt – Gimnazjum nr 1 w Nisku

III miejsce – Michał Zając – Gimnazjum nr 3 w Nisku.

 

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola