Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz 80-lecia nadania praw miejskich miastu Nisko

Data publikacji: 2013-10-22, Data modyfikacji: 2013-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 

W sali widowiskowej NCK „Sokół" w Nisku 20 października odbyła się uroczysta gala z okazji Jubileuszu 80-lecia nadania praw miejskich miastu Nisko. Był to wieczór, podczas którego podsumowano dotychczasowy rozwój miasta, a także podziękowano osobom, które szczególnie wyróżniły się na arenie miasta.

Obchody jubileuszowe swoją obecnością uświetniło wielu znakomitych gości. Wśród nich znaleźli się samorządowcy, zasłużeni dla miasta, honorowi obywatele oraz przedstawiciele wielu organizacji i instytucji, a także mieszkańcy Niska. Uroczystości rozpoczęły się od prezentacji filmu „Czas na Nisko", który został zrealizowany specjalnie z okazji 80-lecia i przedstawia najważniejsze zmiany, które zaszły w całej gminie na przestrzeni ostatnich lat, a było ich bardzo dużo. Najważniejsze to rewitalizacja centrum miasta, wymiana kolektora w ulicy Sandomierskiej, modernizacja stacji uzdatniania wody, budowa zbiornika retencyjnego w Podwolinie, czy szereg inwestycji drogowych i sportowych.

Po prezentacji głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, który powitał zgromadzonych na sali gości i wspomniał o postępie, jaki dokonał się w mieście.

– W życiu człowieka 80 lat to piękny i dostojny wiek. W historii 80 lat to jak mgnienie. 80 lat dla naszego miasta to znaczący czas, to czas zastoju i rozwoju. Chciałbym zaznaczyć, że nasze miasto nie stoi w miejscu, lecz rozwija się. Na podkreślenie zasługuje fakt, że dzieje się tak dzięki wielu znakomitym działaczom. Oby w następnym 80-leciu Nisko jeszcze bardziej się rozwijało – mówił Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Burmistrz podziękował również mieszkańcom Niska, władzom i wszystkim, którzy wnieśli wkład w rozwój Miasta.

Następnie przyszedł czas na prezentację w wykonaniu uczniów ZS nr 3 w Nisku pt. „Moje miasto w poezji i w piosence", w którym młodzi aktorzy przedstawili dzieje Niska. Młodzież za swój występ nagrodzona została gromkimi brawami. Na nagrody wręczane z rąk Teresy Sułkowskiej, Zastępcy Burmistrza Gminy i Miasta Nisko mogli podczas gali liczyć również laureaci konkursu literackiego „W kręgu muzy Kaliope – o Nisku i dla Niska". Najważniejszym jednak momentem podczas całej uroczystości była ceremonia wręczenia Odznak Honorowych „Za zasługi dla gminy i Miasta Nisko" oraz tytułu „Honorowy Obywatel Gminy i Miasta Nisko", co poprzedzone zostało prezentacją sylwetek wszystkich nominowanych do tych prestiżowych nagród. I tak tytuł „Honorowy Obywatel Gminy i Miasta Nisko" przyznano Konradowi Hernikowi natomiast Odznakę Honorową „Za zasługi dla Gminy i Miasta Nisko" otrzymali: Bronisława Barć, Mieczysław Barnat, Mariusz Kowalik, Krystyna Rębisz, Aniela Ryznar, Wiesław Sowa, Marek Urban, Piotr Wałek, Tadeusz Wojcieszyn o raz Szpital Powiatowy im. PCK w Nisku.

Na zakończenie obchodów jubileuszowych w NCK „Sokół" odbył się koncert pt. „Artyści Niżańscy swojemu miastu". Na scenie wystąpili Grażyna Laskowska – sopran, Melania Laskowska – sopran, Paweł Baran – fortepian, Milena Siembida – sopran, Ryszard Marchewka – akompaniament.

Uroczystościom towarzyszyła wystawa oraz prezentacja albumów: „Nisko piórem i kreską", „Nisko na starych pocztówkach", „Dobrodziejka Niska", „Nisko współcześnie".

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola